vopsitul parului in timpul sarcinii

Sarcina

Postata de crista151927 cu 12 ani in urma.

buna ziua,as vrea sa stiu daca vopsitul parului in timpul sarcinii este daunator pt.bebe,eu sunt insarcinata in 13 sapt.si m-am vopsit cu o vopsea fara amoniac.oare am gresit?astept rasp..va multumesc

Raspunsuri (1)

Iuli

acum 12 ani

Vopseaua fara amoniac este mai putin periculoasa dar de preferat ar fi sa evitati vopsitul pe tot parcursul sarcinii, cu atat mai mult la inceput cand bebele este in formare.