Voma la bebelusi?

Sarcina

Postata de Cuibar stefana cu un an in urma.

Buna ziua ,eu pe timpul sarcini am facut o eruptie cutanata pe piele,si iau pastile pe baga de steroizi.
Dar de curand am nascut si nustiu daca pastilele afecteaza bebelusul il hranesc cu piept
,pentru ca imi vomita foartd tare,am renuntat sa mai consum produse pe baza de lapte. Va rog sa imi spuneti ce este de facut

Raspunsuri (2)

Admin SfatulMedicului

acum un an

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Educatie-pentru-sanatate/administrarea-antibioticelor-in-timpul-alaptarii_19318

Dr Vladut

acum un an

Dr vladut este ce va normal de a voma un bebe find ca daca nu voma e cu totul altceva trebuie sa mergeti cu el la urgenta daca vomeaza este ok sa i dati de mâncare lăptic cat mai putin sau morcov fiert Dr vladut