Vitaminele ELEVIT pronatal

Sarcina

Postata de luminita claudia cu 15 ani in urma.

As vrea sa stiu cat timp sa iau aceste vitamine, sunt insarcinata in 4 luni si am facut pauza o saptamana . Sa le continuu ? S au sa ma opresc ? Care ar fii regula la aceste vitamine ? Azi ma cam doarea capul, sa fie din cauza vitaminelor Elevit ?

Raspunsuri (9)

luminita claudia

acum 15 ani

As vrea sa stiu cat timp sa iau aceste vitamine, sunt insarcinata in 4 luni si am facut pauza o saptamana . Sa le continuu ? S au sa ma opresc ? Care ar fii regula la aceste vitamine ? Azi ma cam doarea capul, sa fie din cauza vitaminelor Elevit ?

Dorina6899908

acum 15 ani

In afara de asigurarea pe timpul sarcinii si a alaptarii, cu vitaminele si mineralele necesare organismului,pentru a preveni anemia, importanta cea mai mare o are pt. copil. Asigura profilaxia defectelor tubului neural embrional..Spina Bifida,o afectiune congenitala fff. grava. Deci ia aceste vitamine pe tot parcursul sarcinii si a alaptarii..este nevoie de o cantitate corespunzatoare de acid foloc...Sarcina usoara !

Dorina6899908

acum 15 ani

Scuze....acid folic.

luminita claudia

acum 15 ani

Iti multumesc !

luminita claudia

acum 15 ani

Pardon

luminita claudia

acum 15 ani

VA multumesc ! :)

Nora5

acum 15 ani

Vitaminele Elevit pot fi luate pe toata perioada sarcini cat si dupa nastere, poti cere si sfatul medicului tau referitor la ele.

simona166117244

acum 15 ani

Buna,
Si eu sunt insarcinata si iau vitamine. Iau Centrum materna, iar medicul mi-a spus sa le iau pe toata perioada sarcinii, plus 2-3 luni dupa nastere. Eu zic sa nu le opresti dar cere totusi sfatul si medicului tau gineolog, care cred ca ti le-a si prescris ( ca sa fii tu linistita).
Din cate am citit durerile de cap pot aparea pe timpul sarcinii. Dar daca persista si sunt tot mai sacaitoare vorbeste cu medicul.
Eu am dureri de cap din cauza tensiunii mici, dureri care-mi trec dupa o ceasca mica de cafea.
Sarcina usoara in continuare si sanatate maxima!

elena

acum 13 ani

buna.si eu sunt insarcinata ...dar nu iau vitamine...pt ca mi se face rau..nu suporta organismul..dar in schimb mananc fructe multe si legume