vergeturii

Sarcina

Postata de denisa1402 cu 8 ani in urma.

buna ziua am o intrebare,sunt insarcinata in 18 saptamanii si totul decurge bine.ce crema as putea folosii impotriva vergeturilor sau rupturilor de piele ca sa nu raman cu vergeturii pe burta picioare sau saniii?multumesc

Raspunsuri (1)

Nutritionist Timisoara

acum 8 ani

Buna,

Pentu ca pielea sa-si mentina elasticitatea trebuie sa consumati alimente bogate in vitamine si minerale,alimente bogate in acizi grasi nesaturati tip omega si un complex de antioxidanti care se poate administra in sarcina. De asemenea este bine sa efectuati miscare, adecvata acestei perioade (inotul ar fi cel mai indicat, dar si gimnastica pentru gravide).

Ca si unguent puteti folosi *** sau ,daca preferati varianta bio ***