Ventriculi cerebrali mariti?

Sarcina

Postata de Utilizator11531661748 cu 5 ani in urma.

Buna ziua!Sunt insarcinata in 28 de saptamani iar fetița mele i-au fost găsiți ventriculi cerebrali foarte măriți-22 de mm.Dna Doctor a zis ca trebuie sa i se faca o operație la naștere pt a i se introduce un stend de drenaj.A mai trecut cineva prin asemenea situație??un sfat mi-ar prinde bine sunt o mămică disperata nu stiu ce sa fac.

Raspunsuri (4)

Utilizator21533798832

acum 5 ani

Buna , imi pare rau pentru problema ta. Nu stiu nici eu prea multe despre asta, dar am gasit un forum foarte complex in State pe acest subiect. Poate te ajuta ceva de aici.

adresa_web_filtrata /forums/complications/topic/hope-if-us-shows-mild-ventriculomegaly.html

Din ce am mai citit se mai pot modifica valorile pana la nastere,trebuie monitorizat. Multa bafta la urmatoarele masuratori!

Utilizator21533798832

acum 5 ani

acum am vazut ca nu m-a lasat sa pun linkul. Siteul este www .whattoexpect. com , cauta acolo ventriclomegaly, sunt multe discutii.

Utilizator11531661748

acum 5 ani

Mulțumesc frumos..monitorizarea este săptămânală dar schimbări prea mari nu sunt:(

Dnavd fjjab

acum 3 luni

Ați rezolvat această problemă la bebeluș? Ce ați făcut mai departe. Sunt într-o situație similara