Valorile de prolactina sunt normale?

Sarcina

Postata de Ana catalina cu 11 luni in urma.

Am o întrbare 8.5 ng ml >2 luni 2.8 -29.2
Sarcina:9.7 -208.5 asta este analizele pe care le-am făcut și am scurgere la sîni în partea dreaptă e că și cum e lapte și la stingu e ca apa spuneți va rog eu ceva care să mă îngrjoreac sau sunt însărcinată?

Raspunsuri (3)

Ana catalina

acum 11 luni

Și am avut ciclul menstrual mă ține 5 zile și a 2 zi am avut niște picături de sânge

acum 10 luni

Buna ziua,

Scurgerile la san pot avea mai multe cauze posibile, inclusiv schimbarile hormonale, infectiile sau alte afectiuni. Un medic ar putea evalua simptomele dumneavoastra, sa solicite investigatii suplimentare si sa ofere un diagnostic si un plan de tratament adecvat.

Daca exista o suspiciune de sarcina, medicul va poate recomanda sa efectuati un test de sarcina sau sa faceti alte investigatii pentru a confirma sau exclude o posibila sarcina.

Numai un medic calificat va poate oferi o evaluare corecta si un plan de actiune adecvat in functie de situatia dumneavoastra specifica.

Va recomandam sa va programati la un medic ginecolog: https://www.clickmed.ro/medic/ginecologie

Daca doriti o interpretare orientativa, va recomandam sa consultati sectiunea de Interpretare analize: sfatulmedicului.ro/index.php?module=AnalizePrezentare&action=interpretor_single&id_analiza=260

Articole de interes:
sfatulmedicului.ro/Afectiuni-ale-sanilor/ce-trebuie-sa-stim-despre-scurgerile-mamelonarei_16976
sfatulmedicului.ro/Afectiuni-ale-sanilor/afectiuni-ale-sanului-probleme-ale-mameloanelor_8713

Multa sanatate!

Ella

acum 7 luni

Bună seara! Ați aflat motivul scurgerii din san? Am mare de nevoie de informații,fetita mea are tot astfel de scurgeri.
Mulțumesc mult !