Valori hcg săptămână 6/7 sarcina?

Sarcina

Postata de Sonia cu un an in urma.

Buna,
In urma a 2 teste de sarcina am aflat că sunt însărcinată.
Am mers la ginecolog dar la ecografía transvaginala nu se vedea embrionul.
M-am trimis să fac beta HCG 1 data la 48h(să vadă dacă se dublează valoarea)
Mi a spus că sunt 2 variante:fie sarcina e mai mica(am ciclul menstrual neregulat,automat și ovulația) fie s-au oprit sarcina din evoluție.
Am fost prima data azi la analiza și valoare a fost de 31.555
Urmează luni dim să merg pt a2a oară,dar am vrut sa vad daca a mai trecut cineva prin asta și mi poate împărtășii experiența sa:)

Raspunsuri (3)

Alina

acum un an

Bună Soni! A fost în regula sarcina ta pana la urma? Cât ti-a ieșit al doilea HCG?

Dana

acum un an

Bună eu sunt în aceiași situație ca și tine ... azi mi-a ieșit rezultatul primului test 25.988 mâine merg pt a 2 dozare ... la tine a fost totul ok?

Dora

acum un an

Bună! Cum a decurs situația? Cât a fost hcg-ul și s-a văzut apoi embrionul?