Valentina?

Sarcina

Postata de Valentina cu un an in urma.

Bună ziua, am născut de 4 luni și mă confrunt cu depresie dacă alăptez aș putea lua antidepresive?

Raspunsuri (1)

acum un an

Buna ziua,

Este important sa discutati cu medicul dumneavoastra despre orice decizie legata de medicatie in timp ce alaptati. De asemenea, ar trebui sa stiti ca exista si alte optiuni de tratament pentru depresie, cum ar fi terapia cognitiv-comportamentala si terapia prin exercitii fizice, care pot fi benefice si pot fi utilizate in timpul alaptarii.

Va recomandam sa va programati la un psiholog: https://www.clickmed.ro/medic/psihologie

Articole recomandate:
sfatulmedicului.ro/Depresia---tristetea-patologica/depresia-postpartum-dupa-nastere_21
sfatulmedicului.ro/Psihologie-si-psihoterapie/cum-sa-depasiti-mai-usor-momentele-de-tristete_13309