va rog

Sarcina

Postata de georgianaionela cu 11 ani in urma.

am si eu o intrebare pt mamici .. am 7 luni de sarcina.. dar de o saptamana deja ma mananca pielea, ma trezesc noaptea si ma scarpin, nu aveam nici un fel de buburutze, dar de atata scarpinat acum am si nu vorbesc de mancat burtica, ma mananca pe tot corpul inclusiv in talpi si palme . o fi legat de sarcina???? ati patit?

Raspunsuri (2)

Carolla

acum 11 ani

Tare neplacut. Mi s-a intamplat si mie la prima sarcina. Nu a existat niciun remediu. Totusi nu mai ai mult si toate vor fi date uitarii. Ai sa primesti ceva minunat in schimb! Mult succes.

DERMA CLUJ

acum 10 ani

Buna,

Problema cu care va confruntati trebuie expusa unui medic dermatolog. Pruritul este foarte suparator si exista tratament, dar trebuie avut grija sa nu existe interactiuni cu sarcina si apoi alaptarea.

www.dermacluj.ro
FACEBOOK: Derma Cluj