va rog un sfat

Sarcina

Postata de pinguin cu 15 ani in urma.

am 27 ani si de 5 ani si ceva nu mai am menstruatie.am facut tratament tot timpul dar degeaba ca nu imi vine decat cand iau medicamente si atat .imi doresc enorm de mult un copil dar oare o sa pot sa-l am?am fost diagnosticata ca ac***a insuficienta ovariana si sterilitate primara.Ce mai pot face?

Raspunsuri (3)

acum 15 ani

Buna, si eu ma confrunt cu o problema asemanatoare, in sensul ca am menstruatie doar daca iau pilule contraceptive. Acum am intrerupt pt ca vreau un bebe si...iar nu am menstruatie. Nu stiu ce sa ma fac! Cred ca nici ovulatie nu am daca nu este menstruatie... Mi s-au recomandat dozari hormonale, pt a vedea daca nivelul hormonilor este normal (o dereglare hormonala duce la imposibilitatea de a avea copii). E le-am facut acum 3 ani si erau in regula... Poate ca le repet totusi! Ai putea incerca si tu...alte idei nu am momentan! Bafta!

Petrescu13110880

acum 15 ani

aici nu de bafta e vorba,ci de tratament,am mai spus, si daca exista sicea mai mica sansa eu as incerca nu avem voe sa depunem armele,trebue incercat si se poate

acum 15 ani

Buna, eu am incercat medicina orthomoleculara, vitamine pentru categorii de afectiuni si a functionat in sensul ca aveam hpv 16, 2 operatii, displasia pap4,iar la 2 luni dupa ce am luat pentru sistemul imunitar am scapat de hpv,pap2, spre surprinderea medicului meu! Au de asemenea si pentru pregatirea inainte de sarcina se numesc othomol natal, poti incerca sunt total naturale si nu ingrasa! Eu iau acum si iti pot spune luna viitoare efectul!