Va rog, un raspuns prompt.

Sarcina

Postata de wishcentury cu 10 ani in urma.

Buna ziua. Acum 6 zile am avut un contact sexual fara penetrare dar cu ejaculare langa vagin. Nici macar nu era indreptat in directia lui, doar ne-am jucat putin aiurea...
A doua, zi, adica duminica, m-am gandit la eventualele riscuri, mai ales ca dupa ce am mers si ne-am spalat am observat picaturi de sperma pe pulpa, foarte aproape de vagin iar ejacularea a fost destul de "vulcanica", si am luat Postinor 2. Dupa 3 zile, adica joi, au aparut primele secretii maronii, care ulterior s-au transformat in scurgere abundenta, asemanatoare menstruatiei. Aceasta joaca a avut loc la 2 zile dupa ultima zi a scurgerii mele normale din luna. Urmatoarea menstruatie ar fi fost programata dupa 20 septembrie, dar ac***a in vedere ca aceste efecte adverse mi-au dat hormonii peste cap, nu stiu la ce sa ma astept. La deloc sau la foarte putin? Sunt foarte speriata. Ma incearca gandul ca pastila nu si-a facut efectul si e posibil sa am un bebe. Stiu ca sansele sunt foarte mici, dar sub stres, paranoia se accentueaza. Sunt foarte speriata si de scurgerea asta abundenta. Mi-e frica de ginecolog. Va rog, ajutati-ma!

Raspunsuri (2)

Carmen

acum 10 ani

Nu inteleg la ce fel de raspuns te astepti. Noi nu dam in carti pe aici. Iar un specialist ar fi si mai transant de atat. Nu ai decat sa astepti pana la urmatoarea menstruatie, pentru ca pana si un test de sarcina ar fi prematur de facut acum. Stiu ca stresul isi spune cuvantul, dar pana la urma trebuie sa ne asumam si consecintele, oricare ar fi ele.

Ami

acum 10 ani

Un specialist ,dar la varsta ta ,ce cauti sa te joci cu penisul ?????????? Asa iti trebuie .