Cum stiu ca si-a facut efectul pasila de a doua zi?

Sarcina

Postata de irinaaaaaa cu 9 ani in urma.

Buna Seraa astazi am avut contact sexula cu pritenul meu si din nefericire s-a rupt prezervativul.. iar el a ejaculat in mine... dupa 2 ore am mers cu el la farmacie si am cumparat pilula de a doua zi escapelle.... imi raspunedet va rog frumos cum trebuie sa se manifeste aceeasta pastila ca sa imi dau seama ca nu am ramas gravida?... pana acum au trecut cam 6 ore de cand am luat pastila .... si cand stiuu sigur daca pastila si-a facut efectul? si cum e cu sangerrile astea ca nu prea am insteles..??? trebuie sa sangerez dupa cateva zilee dacaa pastila si-a facut efectul ???? VA ROG FRUMOS DIN TOT SUFLETUL SA IMI RASPUNDETI!!!!!

Raspunsuri (1)

alex.marius

acum 9 ani

Asaceva am patit si eu cu prietena mea. Eposibil sa ti se faca rau sau sa nu ai nimic insa nu vei stii daca ai ramas insarcinata. Ca sa afli daca ai ramas trebuie sa faci peste cateva zile un test de sarcina.