va rog sa-mi recomandati un medic

Sarcina

Postata de georgiana304 cu 12 ani in urma.

Am 29 ani si sunt insarcinata in 2 luni. Problema mea este ca am diabet insulinodependent, de 12- 13 ani. Va rog sa-mi recomandati un medic / un spital (clinica), care sa ma supravegheze corect pe toata perioada sarcinii. Am intalnit numai medici care nu au experienta in astfel de cazuri. Sunt din Bucuresti si imi puteti trimite raspunsuri pe adresa: [email protected]. Va multumesc!

Raspunsuri (1)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

pe parcursul sarcinii se va avea in vedere monitorizarea frecventa a glicemiilor, adaptarea dozelor insulinice si dietei in scopul protejarii fata de episoadele hiper sau hipoglicemice. Alte elemente de supraveghere includ: examinarea oftalmologica, masurarea tensiunii arteriale, proteinuria