Va rog sa ma lamuriti

Sarcina

Postata de sarah 2013 cu 10 ani in urma.

Am citit in mai multe articole ca imediat dupa implantarea ovulului pot aprea scurgeri maronii!!Va rog din suflet sa imi spuneti cate ceva in legatura cu aceste scurgeri,daca apar imediat dupa un contact neprotejat,daca este un simptom al sarcinii!multumec mult!

Raspunsuri (3)

GeorgianaR

acum 10 ani

Implantarea ovulului fecundat are loc,de obicei dupa 6-10 zile de la contact.Daca ai avut scurgere maronie imediat sau a doua zi dupa contact,asta poate indica o infectie vaginala,prezenta unui chist etc si ar fi bine sa consulti un medic.

sarah 2013

acum 10 ani

Daca este vb de un chist ar trebui sa mai am alte simptome?O sa merg la doctor dar momentan nu sunt in tara!Acest chist de la ce poate aparea?Analizele mi au iesit bune acum 7 luni.Ms mult pt atentia acordata intrebarii mele!

GeorgianaR

acum 10 ani

Un chist poate fi asimptomatic,sau poti simti dureri in zona ovarelor.Sunt mai multe tipuri de chisturi,unele sunt functionale,se elimina singure,altele nu se elimina,ci cresc si pot da complicati,de exemplu torsionarea de ovar,cand se poate rupe,atunci poti acuza dureri acute,sangerari.Chisturile pot ramane in urma menstruatiei.Asta se poate intampla de la luna la luna.Daca nu poti ajunge la un medic,iti recomand sa bei ceai de musetel,este antiinflamator si supozitoare antiinflamatoare,dar trebuie precizat la farmacie ca poti fi insarcinata,sa-ti dea unele inofensive.