va rog din tot sufletul ajutatima.durere in timpul actului sexual.

Sarcina

Postata de vargaadelina cu 14 ani in urma.

Buna tuturor, am si eu o problema,in timpul actului sexual am niste dureeri groaznice,care nu inceteaza,simtomele le am de 5 luni de zile,problema e ca sunt in Londra,si am fost aici la 2 ginecologii mi au luat secretie vaginala,mi au facut analizele de sange si mi au spus sa astept scrisoare acasa de la ei,iar daca nu primesc in 2 sapt inseamna ca nu am nimic.bun...a trecut o luna de zile si nu am primit absolut nimic..da daca nu am infectie si nici ceva boala prin transmitere sexuala ce ar putea fii? tin sa mentionez faptul ca si in jurul anusului mi au aparut 2 negi genitali..nu stiti de la ce apar? se transmit prin cale sexuala?

Raspunsuri (9)

Adrienne

acum 14 ani

Daca se poate, fa-ti analiza pentru virusul HPV. Este o analiza speciala,acest virus [daca exista] nu se descopera la o lama obisnuita. Acei negi genitali sunt o tulpina a acestu-i virus. Da,transmiterea este pe cale sexuala. Mergi pe aceasta cale.....multa sanatate !

vargaadelina

acum 14 ani

serios? m-ai cam speriat acum.. e posibil de la hpv sa ma doara si intimpul actului sexual?? si inca ceva...e ceva grav hpvu ?? multumesc mult ptr raspuns

Adrienne

acum 14 ani

Am trimis mesaj privat.

vargaadelina

acum 14 ani

imi spui si mie unde pot citi mesajul privat ? daca te rog ma poti adauga in lista de mess? id ul meu este [email protected]

Adrienne

acum 14 ani

Cum ai acum pagina in fata, vezi,in dreapta sus, scrie salutul cu numele tau su scrie cu albastru.......mesaje private.da clik si mergi mai departe.

shi-tzu

acum 14 ani

daca ai dureri in timpul actului sexual se poate sa ai ovarele cazute...exact ca tine a patit o prietena....trebuie sa mergi si la alti medici ca sa iti spuna exact despre ce este vorba nu poti sta asa cu o incertitudine...bafta multa si tine-ma la curent

Chocolate Girl

acum 13 ani

ne poti detalia?ajuta cu mai multe informatii?

RALUCA ELENA

acum 14 ani

Citat:
daca ai dureri in timpul actului sexual se poate sa ai ovarele cazute...exact ca tine a patit o prietena....trebuie sa mergi si la alti medici ca sa iti spuna exact despre ce este vorba nu poti sta asa cu o incertitudine...bafta multa si tine-ma la curent

Buna ,

Daca esti draguta sa ne detaliezi un pic subiectul cu ovarele cazute. Si eu am aceasta problema cu dureri in timpul actului sexual si e tare groaznic. Afecteaza cumva fertilitatea? Este posibil sa fiu insarcinata. Afecteaza cumva sarcina? O sa o pot duce pana la capat ?

Lili

acum 10 ani

negi da cu siguranta pe cale sexuala