va rog am nevoie urgent de o parere fetelor.........

Sarcina

Postata de lia19 cu 14 ani in urma.

buna fetelor eu am 16 sapt de sarcina si am luat 7 kg deja .mi se pare destul de mult eu nu prea fac miscare am stat mai mult in pat .acum nu prea mai mananc asa mult......am 72 de kg sunt destul de inalta dar nu cred ca conteaza........si ink ceva crema de coada calului si iedera poate fii folosita in sarcina eu am o neurodermita....mi sa zis ca da dar nu strik o a 2 parere niciodata.acum mie poftas de suc fanta tare si am sa beau 2 pahare voi ce ziceti?............cafea beau jumate cescuta la 2 zile ca am ceva probleme cu tensiunea si beam multa kfea inainte si no pot elimina deodata ....ast nerabdatoare rasp voastre

Raspunsuri (1)

RKARMEN

acum 14 ani

Despre crema nu stiu ce sa-ti spun in schimb kg. da mi se par cam multe.Cafea am baut o cafea in fiecare zi,am avut tensiuaninea marita si eu incepand cu a sasea luna de sarcina.eu pana la 19 saptam. am luat in greutate 1kg si jum.,dar dupa am luat mai mult decat trebuia.ADICA 28KG. si eu am stat la pat deoarece imi era frica sa nu pierd sarcina deoarece pierdusem o sarcina inainte iar doctorul imi spunea sa fac ce faceam inainte ca nu am probleme dar eu eram incapatanata si nu-l ascultam.Fa miscare cat mai multe fructe si legume plimbate nu iti va face nici un rau.ITI UREZ NUMAI BINE SI BEBELULUI