Usturime și durere la urinare, cu toate analizele ok?

Sarcina Afectiuni ale rinichilor Alcalinizare urinara Calculi de oxalat de calciu Calculi Renali  Urinare dureroasa
+3
Vezi toate grupurile

Postata de Utilizator11575399904 cu 4 ani in urma.

Buna seara, soția mea e însărcinată in săptămâna 15. Cam de tot atât timp a început sa aibă usturime și dureri (la uretra)la urinare, dar in ultimul timp sunt zilnice și ii da viața complet peste cap. Partea rea este ca niciun medic nu a reușit sa dea un diagnostic măcar, analizele ieșind de fiecare data ok ( sumar, urocultura, secreție Col, sânge, ECO vezica, ECO rinichi). Singura suspiciune a noastră ar fi Ureaplasma pe care a descoperit-o înainte de a rămâne gravida și pe care nu a reușit sa o trateze. Ce analize, medici, soluții credeți ca ne-ar ajuta? Mulțumesc, sănătate multă.

Raspunsuri (2)

Utilizator21602583951

acum 3 ani

Buna ziua, tocmai ce am gasit postarea dvs. Cum este sotia acum? Ce noutati aveti?

Utilizator11575399904

acum 3 ani

Acum e ok, a și născut între timp. Cât despre acea problema, am fost cam peste tot si nimeni nu a găsit o rezolvare. Aparent ar fi fost de la sarcina, la concluzia asta am ajuns noi. A ținut-o așa cam pana pe la 6 luni apoi au dispărut simptomele. Multă sănătate!