Urgenta

Sarcina

Postata de alexdaniel9420 cu 10 ani in urma.

M-am "jucat" cu prietena mea. Eram amandoi in masina si ea m-a masturbat.ideea e ca eu nu am ejaculat.dar incepuse sa curga lichidul acela transparent..preseminal, cred ca-i zice..eu m-am sters cu un servetel iar apoi, din neatentie, ea s-a sters si ea la vagin cu acelasi servetel..i-a venit menstruatia in luna respectiva, dar acum, in luna urmatoare, i-a venit cu vreo 3 zile mai devreme si a tinut doar 2 zile..imi puteti va rog spune daca este din cauza chestiei cu servetelu? adica, se poate pune problema unei sarcini? Va multumesc.

Raspunsuri (11)

alexdaniel9420

acum 10 ani

ea e foarte speriata ca poate sa fie sarcina din cauza ca luna asta i-a intarziat si a tinut putin...

Carpe Diem

acum 10 ani

Intarzierea poate fi cauzata si de la stres, e posibil sa fie si de la servetel, lichidul preseminal contine si spermatozoizi ( de aeea cea mai buna cale de protectie e prezervativul, te protejezi si pe tine si pe ea si nu va treziti cu vreo BTS sau o sarcina nedorita implicit cu un avort si URMARILE acestuia pe cap).
Un test de sarcina v-ar putea da un raspuns pana la controlul ginecologic!

alexdaniel9420

acum 10 ani

servetelul ala nu a intrat in vaginul ei..doar s-a sters pe deasupra de lichidul de la ea..

alexdaniel9420

acum 10 ani

si nu era imbibat cu lichidul de la mine

alexadiana

acum 10 ani

stai linistit. sau mai bine pune-o sa faca un test de sarcina. va arata adevarul in 5 minute. si sperietura asta sa va fie invatatura de minte. astea nu sunt jocuri.

alexdaniel9420

acum 10 ani

e incapatanata si nu vrea sa isi ia singura testu..si eu sunt plecat la facultate..ma intorc abia peste o saptamana..ideea e ca i-a si prescris doctoru niste pastile pt ceva inceput de gastrita..si i-a dat o dieta..cam de o saptamana o tine..da, stiu ca nu sunt jocuri..dar nu stiu ce sa-i mai zic sa o calmez..si pana ajung eu acasa, nu o sa-si faca testu singura..am trimis-o la doctor..se va duce joi, si i-am zis sa intrebe de ce a venit asa devreme si de ce a tinut asa de putin..

alexdaniel9420

acum 10 ani

Domperidonum si Esomeprazolum..asta i-a prescris acum o saptamana..la al 2-lea am vazut pe prospect la reactii adverse "tulburari menstruale"

alexdaniel9420

acum 10 ani

defapt mai mult de o saptamana..cam 10 zile

alexadiana

acum 10 ani

atunci este si mai clar!

alexadiana

acum 10 ani

Stresul afecteaza cantitatea si durata menstruatiei

GeorgianaR

acum 10 ani

Daca in luna respectiva menstruatia a fost normala,nu cred ca este insarcinata.