urgent

Sarcina

Postata de maria592110713 cu 15 ani in urma.

vreau sa ma ajutati va rog frumos cu un sfat,am ameteli,greturi,sint un pic balonata si sinii sau marit un pic,dar mi-a venit ciclul 3 zile inurma,ash putea sa fiu totusi insarcinata??????

Raspunsuri (4)

ELENA16112263

acum 15 ani

draga mea...ai toate simptomele pt a fi gravida...dar totusi uneori mintea si corpul ne joaca feste...cel mai bine ar fi sa iti faci un test de sarcina..

acum 15 ani

Buna,
membru112263 are dreptate.
Autosugestia joaca un rol important in astfel de situatii!
Totusi, sa stii ca exista multe cazuri in care in primele luni de sarcica, femeile inca au menstruatie!
Numai bine!

Alin62112296

acum 15 ani

eu cunosc cazuri de persoane la care lea venit ciclu pana in cea dea 4 luna de sarcina.dar cel mai bine ar fi sa iti faci un test de sarcina

vlad26

acum 15 ani

Din cate stiu eu simptomele unei sarcini apar la cel putin 3-4 saptamani de la fecundatie. Deci, din perioada fertila adaugi inca o luna. Daca menstruatia a venit normal si ai simptomele respective, ele nu sunt determinate de o sarcina.