urgent

Sarcina

Postata de ioan247 cu 15 ani in urma.

dragele mele am mare nevoie de voi ce credeti sunt gravida pt ca de doua zile ma trezesc f obosu=ita dimineata am senzatia ca as vomita dar nu vomit si mai si ametesc cateodata ce credeti

Raspunsuri (4)

simona166117244

acum 15 ani

Buna,
Daca esti gravida sau nu, afli facandu-ti un test de sarcina sau un control ginecologic. Din ceea ce ai spus...e posibil sa fie o sarcina sau poate fi vorba de altceva. Simptomele in cazul unei sarcini, difera de la femeie la femeie.
De exemplu eu n-am avut nici greturi si nici ameteli, dar eram adormita. Plus ca am capatat o sensibilitate la anumite mirosuri.
Sanatate maxima si sa ne spui cum a iesit testul!

alina1133

acum 15 ani

Cel mai bine e sa afli facand testul barza, e sigur rezultatul.

Valeriana1

acum 15 ani

buna...si eu am o nelamurire,adica daca sunt insracinata...test am facut dar a iesit negativ,am mers la doctor si abea saptamana viitoare m-a programat,dar pana at nu mai suport sa stau asa...haideti sa spun exact cum sta treaba poate imi puteti spune cat cat ceva...ultima mea menstruatie a fost pe 24 ianuarie..simptome nu prea am, dar ieri pe 10 martie mi-au venit problemele...niciodata nu am avut dereglari menstruale si nici anticonceptionale nu folosesc...oare sunt insarcinata sau a fost o dereglare???

simona166117244

acum 15 ani

Buna Velliccarmen,
Posibil sa fie vorba despre o dereglare. Mai ales ca spui ca ai facut testul si a iesit negativ. Pana mergi la medic, iti mai poti face un test.
Mie mi-a iesit pozitiv la 10 zile de intariziere.
Ce inseamna :"simptome nu prea am"?? Eu ma simteam obosita, nu mai suportam anumite mirosuri, dar simptomele difera la fiecare gravida.
Numai bine!