urgent raspuns

Sarcina

Postata de cu 14 ani in urma.

Buna,sant insarcinata in luna a cincea,si am fost diagnosticata cu Ureaplasma urealyticum.Daca in urma tratamentului dat de doctorul meu,tot nu-mi trece,care ar fi consecintele?pot duce sarcina pana la capat fara probleme,eu sau copilul? Va rog raspuns uregent.

Raspunsuri (2)

raluca

acum 14 ani

Dacqa ai fost la control si medicul ti-a dat un tratament nu cred ca trebuie sa-ti mai faci griji. Ureaplasma Urealyticum este o bacterie responsabila de unele infectii urinare si genitale. Cu acest tratament iti va trece cu siguranta si cand te vei duce din nou la control, sa intrebi medicul, el va sti cu siguranta ce trebuie facut in continuare. Sarcina usoara si fara probleme

Sheila

acum 14 ani

Ureaplasma urealyticum in sarcina provoaca sangerari si se transmite la fat pe cale placentara, ducand la corioamniotita si avort spontan, nastere prematura, infectii neonatale.Dar asta nu trebuie sa te sperie. Ai grija ca tratamentul trebuie urmat si de partener.
Sarcina usoara