un sfat va rog mult

Sarcina

Postata de selinuta20 cu 13 ani in urma.

de mai bine de 6 luni incerc sa raman gravida si nu am reusit eu sunt ok si sotul la fel dpdv medical am luat si branca ursului si tintura de marar si duphaston si tot nimic acum ar trebui sa imi vina ciclul pe 11 iulie in ziua ovulatiei am avut contact sper din toata inima sa fi ramas.am ciclul foarte regulat ceas 28 de zile.ce ma sfatuiti sa fac daca nu am ramas nici luna asta metode sfaturi ceva ajutati-ma va rog din inima....

Raspunsuri (2)

magyval

acum 13 ani

Mergi la un ginecolog. Sunt multe cauze de infertilitate atat in cazul tau cat si al sotului. Trebuie sa iti verifici ovulatia prin control medical, sotul trebuie sa faca o spermograma. De asemenea si stressul poate fi un factor al infertilitatii.

Psihoterapeut Laura Ciocoiu

acum 13 ani

Eu ti-as sugera sa incerci sa fii relaxata. Uneori, se intampla, ca atunci cand iti doresti ceva , sa nu se intample.
Poate ca nu e momentul potrivit ... Stii cum se spune: " Nu e cand vrea omul, ci cand vrea Domnul !"..
Cand vei fi intr-adevar pregatita , va aparea si bebe.. Ai incredere in tine si rabdare!

Sa fie asa cum iti doresti, atunci cand va fi cel mai bine pentru tine!