un raspuns ?

Sarcina

Postata de onutzyk.27 cu 12 ani in urma.

buna... am terminat anticonceptionalele pe 6 septembrie, iar pe 10 mi-a venit. de atunci nu am mai luat pastile si am avut contacte neprotejate cu prietenul meu. ieri am observat ca mi-a venit iar ... k si cum as avea menstruatie normala.. as putea fi insarcinata odata ce a aparut sangerarea asta ? multumesc

Raspunsuri (1)

vivi

acum 12 ani

Cred ca ai o dereglare hormonala. Utilizarea anticonceptionalelor genereaza dereglari ale ciclului menstrual. Mergi la doctor daca nu inceteaza si daca luna viitoare se repeta menstruatia la scurt timp. Sanatate.