un raspuns va rog

Sarcina

Postata de piccolina cu 10 ani in urma.

am avut contact sexual(s-a rupt prezervativul) pe 20 mai seara, dupa 9 ore de la contact am luat escapel.pe 25 mai trebuia sa-mi vina menstruatia,mi-a venit normal.apoi pe 27 iunie trebuia sa-mi vina iar menstruatia si nu mi-a venit.azi suntem in 29.credeti ca trebuie sa-mi fac probleme.in perioada aceasta am avut contacte sexuale dar toate cu prezervativ.(prezervativul fiind in regula-l-am verificat dupa fiecare contact).va rog ajutati-ma cu un raspuns

Raspunsuri (2)

piccolina

acum 10 ani

scuzati: trebuia sa-mi vina pe 26 si azi e 28.

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Administrarea anticonceptionalelor de urgenta este insotita, adesea, de tulburari ale ciclului menstrual. In plus, ciclul menstrual poate varia , in mod normal, intre 21-si 35 de zile.
Cu toate acestea, ar fi bine sa efectuati un consult ginecologic.