Tusea convulsiva (Infectia cu Bordetella pertussis sau Tusea magareasca)

Sarcina Tuse convulsiva

Postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma.

am 13 saptamani de sarcina si de o saptamana am o tuse convulsiva de care nu scap, antrebarea mea este ,daca afecteaza cu ceva fatul, si ce as putea lua sa scap de aceasta tuse. va multumesc

Raspunsuri (3)

Nora5

acum 15 ani

buna monica
Nu afecteaza bebelusul dar ar fi bine sa previ raceala si gripa.
Consuma cat mai multe lichide, in special ceaiuri, consuma miere, si poti incerca si sirop natural de muguri de brad.
Sarcina usoara

gabriela nicoleta122065

acum 15 ani

http://www.sanatatea.com/art/respiratorii/2151-pertussis-sau-tusea-convulsiva.html...sper ca nu ai asa ceva...ca daca asta este,este destul de grav daca nu tratezi...dat fiind faptul ca esti insarcinata,ai putea face tratamente cu produse naturiste...iti recomand "factorii de transfer" un produs obtinul din colastra si din galbenus de ou de gaina+alte cateva plante care sunt cunoscute in lume de mii de ani ca si tratamente naturale in dieferite boli( ciuperci shiitake si maitake,agaricus blazeii,beta glucan,cordyceps sinensis,aloe vera)pentru detalii amanuntite,iti stau la dispozitie pe mail

Utilizator11564491583

acum 4 ani

Sunt in a 5 saptamina de sarcina si am tusa magareasca care ma chinuie rau. Poate cineva sami dea un sfat cum scap de ea.
Nu afecteaza fatul,?