Tromboflebita

Sarcina

Postata de Alina26Diana cu 11 ani in urma.

Buna ziua,

Am o intrebare...si anume ce riscuri pot interveni la intreruperea unei sarcini? Intreb deoarece am tromboflebita si sunt in ultima luna de tratament medicamentos si din pacate am aflat ca sunt insarcinata dar eu am continuat tratamentul si medicul mi-a spus ca sunt sanse din cauza sintromului si detralexului sa duca la malformatii. Pentru inceput mi-a recomandat sa trec pe injectii si dupa 1 saptamana de tratament sa fac un INR si daca este ok ...sa ne gandim daca renunt la sarcina sau nu... Fiind si cu tromboflebita in cazul renuntarii la sarcina cum voi fi afectata? Multumesc

Raspunsuri (1)

Patroi ionel

acum 7 ani

Am probleme cu INR-ul este de 1 si i-au sintrom4mg si mai amin tratament si detralex 500 nu influenteaza INR-eul detralexul?