trebuie sa ma intor la spital

Sarcina

Postata de olarumihaela cu 12 ani in urma.

buna ziua..marti 6 martie am facut un chiuretaj obligat..avort INTERN.....stiu ca nu treb. sa intretin relatii sexuale timp de cel putin 2 sapt...iar simbata cum imi era dor de sotul meu...ne/am iubit putin minguindune....fara nici un fel de penetrare iar eu am avut orgasm. Dupa o jumatate de ora m/a luat durerea de burtica .si nu vrea sa/mi reaca.Poate fi din cauza asta...MULTUMESC

Raspunsuri (1)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

este necesar sa apelati la consult medical in cazul aparitiei urmatoarelor semne:
-dureri care nu pot fi inlaturate cu ajutorul medicamentelor antialgice
-durere si iritatii in zona genitala
-semne ale unei infectii in intregul corp, dureri de cap, de muschi, ameteala, sau o stare generala de rau
-temperatura peste 38 care persista mai mult de 6 ore
-varsaturi sau constipatie
-lipsa menstruatiei timp la 6 saptamani de la interventia chirurgicala
-semne ale depresiei