Tratament cu progesteron ?

Sarcina

Postata de Utilizator11556093130 cu 5 ani in urma.

Anul trecut am rămas gravida și am pierdut sarcina la 3 luni aproape înainte sa rămân am luat tratament cu progesteron 10 zile ca am un deficit de progesteron in organism am încercat iar sa rămân dar nimic ...acum am luat iar progesteron de doua ori pe zi dar mie luna asta pe 3 mi a venit menstruația și acum iar am scurgeri am luat progesteronul decât 7 zile este normal ? Sa continui cu progesteronul sau ? Nu sunt in țara și nu știu ce sa fac ...Am 24 de ani dar de doi ani tot încerc și nimic mi am făcut analize și a ieșit ca as avea o trombofilie dar o forma foarte ușoară ...ce sa fac ?

Raspunsuri (1)

Irisha

acum un an

Buna.Pana la urma ce ai reusit?Ai ramas insarcinata sau cum s-a comportat corpul tau cu progesteronul?Eu urmez un tratament cu ovule in momentul de față si mi se pare ca menstruatia este mult mai abundenta