Transmitere gene parteneri

Sarcina

Postata de marc_cram cu 9 ani in urma.

Buna. Am si eu o intrebare. Citisem undeva ca fiecare partener lasa "o urma" in organizmul mamei (o anumita influenta pentru viitorii copii). Intrebarea este: daca o fata face sex PROTEJAT cu mai multi parteneri, exista riscul transmiterii de gene/caractere de la ei in vre-un fel? As vrea sa stiu daca ar face NEPROTEJAT, exista acest risc de transmitere caractere/gene chiar daca nu ramane insarcinata? Multumesc anticipat pentru raspunsuri !!!

Raspunsuri (2)

SonyMarika

acum 9 ani

Nu exista asa ceva , mai citeste .

FreeStyle11

acum 9 ani

Nu se transmite nimic, atata timp cat nu a ramas insarcinata cu ei.Numai cand ramane insarcinata atunci se transmit genele de la partener, in rest nu.