tigara electronica si sarcjna

Sarcina

Postata de diutzab cu 12 ani in urma.

Buna ziua!
Sunt insarcinata in 10 saptamani, sunt fumatoare si incerc din rasputeri sa ma las de fumat. La prima sarcina am reusit din prima, dar de data asta nu...
As vrea sa stiu ce anume exact e toxic pt. bebe in tigara electronica, care sunt exact efectele ingredientului respectiv asupra dezvoltarii fatului si eventualele probleme ale nou nascutului daca mama a fumat tigara electronica.
Cat e de toxica de fapt aceasta tigara?
Va multumesc!

Raspunsuri (2)

Dr. Emil Otesteanu

acum 12 ani

Daca doriti un nou copil sanatos,daca doriti insasi d-voastra sanatate,pentru a va bucura de realizarile nobile " Doi Copii " faceti un efort si cehemati-va vointa in ajutor
pentru a nu mai fuma . Argumetele le cunoasteti,insa va mai spun :
_ Opinia medicilor americani ca si a noastra dealtfel este :
Tigara electronica pe care o doriti nu suprima viciul , ci inlocuieste un toxic cu altul ( substantele pe care le contine sunt tot asa de toxice .
Eu, ca medic va spun : de dragul copiilor d-voastra si de a trai cat mai mult langa ei, indiferent de varsta si realizarile lor , uitati de orice fel de tigara .
Cu sanatate , o sarcina si nastere usoara ! Dr. Emil Otesteanu.

Dmarket

acum 11 ani

http://dmarket.ro/ Magazin tigari electronice de la 35 de lei ... Comanda acum la : 07 24 416 322 sau [email protected]