Testul de sarcina

Sarcina

Postata de IuliaLya cu 13 ani in urma.

Buna ....am si eu o mica-mare problema, m-am gandit ca poate voi ati putea sa ma lamuriti cat de cat.
Luna trecuta mi-a venit ciclu mensurual pe data de 14 iar luna asta nu mi-a venit, sani mii simt mai umflati, mai grei si ma cam dor, mi-am facut un test de sarcina dar nu de dimnineata asa cum se spune ca e mai bine facut testul ci l-am facut dupa-masa, mi-a iesit o linie roza clara si a doua linie e si ea acolo prezenta dar roz mult mai stearsa. Sa fie pozitiv trebuie sa iasa amandoua de aceeasi claritate sau nu conteaza ci ceea ce conteaza e ca sunt doua.
Eu spun ca e pozitiv si ca sunt insarcinata, sunt tanara casatorita sper imi doresc sa fie asa. Astept parerile voastre.

Raspunsuri (13)

ionela

acum 13 ani

FELICITARI.......esti insarcinata.....asa am patit si eu si pana la urma a fost pozitiv,,,,,,,,,

Ionascu Andreea

acum 13 ani

Hehe, fix asa a fost si in cazul meu. Esti insarcinata! Sa fie intr-un ceas bun! Alege-ti medicul obstetrician care sa-ti urmareasca sarcina, ia acid folic, daca n-ai facut-o deja, mananca sanatos si bea cat mai multe lichide. O sarcina usoara si un bebe sanatos!

Lucica

acum 13 ani

Felicitariiiiiiiii!!!! Esti mamica! Asa a fost si in cazul meu, la primut test, cea de-a doua linie numai cat se vedea, dupa o saptamana am mai facut un test (am cumparat unul scump ca sa fiu eu mai sigura) si a iesit pozitiv, pozitiv fara niciun dubiu. Acum suntem in luna 4! Asa ca sarcina usoara si succes.

IuliaLya

acum 13 ani

multumesc fetelor ....nu stiti cat ma bucura confirmarea voastra. va pup

iulia

acum 13 ani

Buna...As vrea sa va pun o intrebare..... am ramas insarcinata...prima sarcina am pierdut-o! Iar acum sunt din nou...si mi-e frica sa nu o pierd si pe asta...Ce parere aveti? Imi doresc un copil din tot sufletul...

Nicoleta

acum 13 ani

buna iulia am patit si eu exact la fel anu trecut in august am pierdut sarcina iar acum sunt din nou insarcinata si mie imi este teama pana o sa merg la medic sper sa fie totu bn
trebuie sa avem incredere si totu o sa fie bn

daniela

acum 13 ani

Buna! Doamne Doamne ne-a dat si noua un bebelus, l-am descoperit acum 2 saptamani.Sunt insarcinata pentru prima oara. Ce ma sfatuiti? Cand ar fi momentul propice sa mergem la medic? Nu am mers pana acum deoarece nu m-am hotarat in privinta medicului care ne va supraveghea! Va pup.

coco

acum 9 ani

Buna ziua am facut un test de sarcina si prima liniuta a iesit mai pronuntata si a doua de culoarea roz mai stearsa .i

Elena

acum 9 ani

Nu imi mai vine menstruatia am facut 3 teste si au iesit o linie inchis si una deschis nu stiu ce sa cred e pozitiv sau negativ daca ar fi o eroare ar putea sa iasa toate la fel ajutati-ma va rog astept raspunsul vostru

Simona

acum 8 ani

Buna am Si eu o nelamurire daca ma puteti ajuta...menstruatia a inatrziat o saptamana am facut test de sarcina a iesit pozitiv.dupa 2 zile a aparut menstruatia am facut din nou alte 5 teste Si toate au iesit pozitiv...Azi fiind cea dea doua zi de cand sangerez ma pregateam sa merg la doctor Si am mai facut UN test...a iesit negativ..Ce parere aveti???

Simona

acum 8 ani

Buna am Si eu o nelamurire daca ma puteti ajuta...menstruatia a inatrziat o saptamana am facut test de sarcina a iesit pozitiv.dupa 2 zile a aparut menstruatia am facut din nou alte 5 teste Si toate au iesit pozitiv...Azi fiind cea dea doua zi de cand sangerez ma pregateam sa merg la doctor Si am mai facut UN test...a iesit negativ..Ce parere aveti???

Simonadenisa

acum 7 ani

Si eu am pățit cam la fel si as dori sa stiu răspunsul medicului daca ai mai fost

Simonadenisa

acum 7 ani

A întârziat menstra luna aceasta 12 zile si la 2 zile după ce a trecut menstra am avut un test pozitiv însoțite de dureri de burta am luat imediat tratament si au trecut durerile dar acum la o saptamana sunt aceleasi simptome de sarcina care le-am avut de durere de sani dar trei teste au iesit negativ.va rog un raspuns