testul de sarcina

Sarcina

Postata de mihaela1306 cu 15 ani in urma.

Este posibil ca testul de sarcina obisnuit sa nu depisteze o sarcina chiar daca acesta are o precizie de 99%?

Raspunsuri (2)

simona166117244

acum 15 ani

Buna Roxy,
Depinde cand l-ai facut, daca ai respectat prospectul, conditiile in care l-ai tinut pana la utilizare etc
Daca ai dubii in privinta rezultatului , eu zic sa repeti testul. Iar pentru siguranta ta, un control ginecologic si/sau un test de sarcina pe baza de sange testul Beta- hCG, iti poate da raspunsul corect.
Numai bine!

mihaela1306

acum 15 ani

Arabela am facut 2 teste de sarcina corect,cu urina de dimineata si mi-au iesit negative la 10 zile de la intarzierea menstruatiei.Medicul meu lipseste 2 sapt si nu stiu ce sa mai cred cu testele astea pt ca ma simt obosita,ametesc,ma ia cu senzatie de lesin,mi-e greata...Ms mult de raspuns.