testul de sarcina dupa o saptamana?

Sarcina

Postata de sariss cu 11 ani in urma.

cand pot exact s ami fac testul d esarcina sa mi arate o posibila sarcina daca este cazul? din moment ce eu contactele lea m avut pe 28.29.30 mai si sper ca am ramas.a cata zi pot s ami fac testul?ac***a in vedere ca eu cm l am avut pe 17 mai si urma ar trebui sa fie pe 16.iunie?eu l am facut dupa 4 zile d ela contact.si a iesit negativ.va multumesc din suflet pt raspunsurile dvs de pan acum

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Testul de sarcina se poate pozitiva dupa 2-3 saptamani de la conceptie, cand incepe sa creasca nivelul de hormon gonadotropina corionica. In caz de sarcina, incercati un nou test dupa 20 iunie.