testul barza ??? sarcina sau nu

Sarcina

Postata de hermine nicoleta cu 14 ani in urma.

.... am o intrebare am facut 3 teste barza si mi a iesit o umbra (nu e linie) .. ceva e acolo ... l am aratat la mai multa lume nu e iluzie ....si farmacista mi a zis ca e ...... am facut si de la alte firme si n a iesit nimic....... am avut 4 zile intarziere , greata si nici un simptom ca ar veni menstruatia si apoi am avut menstruatie ....acum astept rezultatele la sange beta hcg .......de ar iesi pozitive...:) ...... voi ati patit asa sa iasa testul barza in ceata?? si la altele nu??

Raspunsuri (7)

raluca

acum 14 ani

Buna,
Sa-r putea sa fie o dereglare hormonala si din aceasta cauza sa-ti fi intarziat menstruatia sau s-ar putea sa fii racita si sa nu-ti dai seama. Dar cum ai spus asteapta rezultatele la sange si poate imi spui dupa ce ai avut de fapt. Sanatate

Sheila

acum 14 ani

Daca la unul a iesit in ceata si la celelalte nu a iesit nimic sansele de a fi insarcinata sunt minime chiar de loc ac***a in vedere ca ti-a venit si menstruatia. Oricum analiza la sange este cea mai sigura.
Sa auzim de un bebe :)

acum 14 ani

poate sa fie un ciclu peste sarcina! dar cum spuneau fetele e mai bine sa consulti un medic!

hermine nicoleta

acum 14 ani

buna fetelor acum am analizele am betaHCG ...< 1.20 mUI/ML....... la naiba....... astept sa mi treaca menstruatia si ma duc si la un consult ginecologic , am ameteala , greata si culoarea e rosiatica nemirositoare , o fi sigura si analiza la sange? mie frica sa nu fie menstruatie peste sarcina , raceala n am cum sa am ca nu m au durut ovarele nici sa urinez des nimic ...........offffffffff:(((

ramona

acum 10 ani

buna dak ai intarziere de ciclu 1 luna si 12 zile e posibil sa fi gravida desi testul de sarcina barza a iesit negativ il mai repet odata?
ast un rasp

Utilizator11644424401

acum 2 ani

Bună! Și eu am pățit la fel! Am făcut prima data pe 1 februarie un test Barza de tip banda și s-a văzut a doua liniuta mai neclara,apoi după o săptămână am mai făcut 2 teste după masa,apoi unul dimineața și au ieșit negative toate 3, nu știu ce sa cred !

Ioana

acum 2 ani

exact asta am pățit eu astăzi, am făcut un test dimineața pe la 11, bine nu putem spune chiar dimineața... acum am mai făcut unul seara, și vad ca e negativ. Acum aștept mâine dimineață să îl fac și pe al 2 lea... chiar nici eu nu știu ce sa cred, aseară am amețit urat și am leșinat pe jos, după ce am pățit asta, am vomitat tot ce mâncasem pe ziua de ieri dar menstruația nu imi vine...