test slab pozitiv dupa avort menstrual?

Sarcina

Postata de mony83 cu 13 ani in urma.

revin din nou cu problema mea.ultima menstruatie 26 sept ,test de sarcina pozitiv 1 noiembrie,sangerari,diagnostic sarcina pierduta.la analizele de beta hcg,prima valoare 40,a doua 69,si a treia 81.la control nimic.a fost sarcina dar nu mai e.ieri am avut dureri mari in zona abdomenului care au incetat treptat.dimineata am mai facut un test de sarcina ,de frica sa nu fie extrauterina,si a iesit foarte slab pozitiv.e posibil sa mai iasa testul daca nu mai e sarcina?o sa merg sa mai fac o dozare de bata hcg sa fiu sigura.normal valorile ar trebui sa scada daca am pierdut sarcina,nu?

Raspunsuri (3)

ana

acum 13 ani

nu ca este posibil, chiar iti iese testul pozitiv cateva saptamani dupa intreruperea sarcinii. Mergi la medic si fa un control de rutina. Chiar daca a fost sarcina pierduta e bine sa fi verificata de cineva competent pentru poti da in alte probleme, gen infectii etc...

brenda

acum 13 ani

buna dimineata fetelor...sunt noua aici si ma macina o intrebare..sunt sau nu insarcinata....???am facut ieri dimineata un test si a iesit pozitiv numai ca a doua liniuta era cam stearsa asa dar se vede destul de bine liniuta...azi dimineata am facut alt test si a iesit negativ..Ș(ce sa cred..sunt sau nu?dar totusi de ce ieri imi iesi slab pozitiv???multumesc frumos

Gogorici roxana

acum 2 ani

Buna ,acum am citit și eu problema ta legata de test pozitiv și pierdere sarcină .Se cam aseamănă din ce pățesc eu in momentul asta . Ultima menstruație 15 februarie , pe 13 martie ma însemnat ,pe data de 15 (dimineața ) am făcut testul și mi-a ieșit o linie ,și una mai slabă deci pozitiv dar noaptea mi-a venit menstruația 🥺🥺🥺🥺 Crezi că am pierdut sarcina??? O să mă duc la control 😥😥😥😥😥