test sarcina

Sarcina

Postata de biaiulia cu 9 ani in urma.

am facut un test de sarcin in a 2-a zi de intarziere a CM dar a iesit initial negative , cam dupa 15-20 de minute a aparut si cea de-a doua liniuta dar se vede foarte stearsa .
exista posibilitatea unei sarcini ? va rog sa-mi raspundeti

Raspunsuri (3)

Medic SfatulMedicului

acum 9 ani

Pentru certitudine, repetati testul peste cateva zile sau determinati din sange HCG ( care va creste in caz de sarcina) sau consultati medicul ginecolog.

danstefan150

acum 9 ani

D

adyy23

acum 9 ani

biaiulia testu de sarcina se face lza o saptamana doua de la intarzierea ciclului menstrual.eu st insarcinata si mia intarziat o luna si mi-am facut trei teste de sarcina si toate trei mi-au iesit pozitive