test negativ

Sarcina

Postata de christine86 cu 10 ani in urma.

Buna ziua!Exista oare posibilitatea sa iasa testul negativ si totusi sa fiu insarcinata?In data de 07.07 am avut contact sexual,chiar in ziua ovulatiei,cm trebuia sa imi vina in data de 21.07,mentionez ca de regula am un cm regulat,cam de 28 zile.Astazi la 5 zile de intarziere am facut un test si mi-a iesit negativ.Totusi am multe simptome care imi dau de gandit ca as putea fi,cel mai concludent fiind sanii,care s-au marit,nu dor ce-i drept,dar mameloanele s-au inchis la culoare,lucru ce nu mi s-a mai intamplat pana acum,burta ma doare ca atunci cand trebuie sa imi vina,doar ca sunt dureri mai mici si nu sunt constante,dupa ce mananc raman cu un gust amar in gura,merg foarte des la toaleta,in prima saptamana am avut stari de somnolenta foarte accentuate..chiar nu stiu ce sa mai cred,sunt foarte dezamagita mai ales ca imi doresc un bebe enorm

Raspunsuri (3)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Da, exista aceasta posibilitate. Pentru confirmare, puteti determina HCG din sange- care va creste in cazul unei sarcini.

christine86

acum 10 ani

Am mai facut astazi un test si tot negativ a iesit.Am deja 10 zile de intarziere si sanii sunt din ce in ce mai maro si au inceput sa ma doara.Nu inteleg care e cauza?

gabriela8190

acum 10 ani

buna si eu am cam aceasi problema de 8 zile mi-a intarziat menstruatia am facut test de sarcina si a iesit si a doua liniuta dar se vede foarte putin..iar dupa vreo 2 zile am m-ai facut unul si a iesit negativ.desi am simtomele unei sarcini...nu stiu ce sa cred ar fi minunat daca as fi insarcinata..mult noroc sa fi insarcinata