test de sarcina!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Sarcina

Postata de alina1037 cu 15 ani in urma.

va rog spuneti mi si mie daca vreau sa fac testu de sarcina Barza unde zice ca pot sa fac in orice moment al zilei,dar de preferabil dimineata prima urina....daca fac in orice moment sunt riscuri sa nu iasa bn.testu?????multumesc

Raspunsuri (3)

andrei178

acum 15 ani

In principiu, in orice moment al zilei jetul de urina contine hormoni care pot indica daca o femeie este gravida sau nu, dar dimineata este mai relevant, in vezica urinara acumulandu-se o concentratie mai mare. E bine sa folosesti testul asa cum scrie la instructiuni. Numai Bine!

carmen621

acum 15 ani

daca vrei sa faci testul in orice perioada a zilei exista testul " SURE CHECK" .

jklds

acum 15 ani

cred ca pentru a afla un raspuns mai sigur este bine sa faci testul dimineata,asta recomanda majoritatea femeilor care au incercat