Test de sarcina

Sarcina

Postata de McBad cu 9 ani in urma.

Buna ziua, ma numesc Andreea. Ma confrunt cu 2 probleme care nu ma lasa sa dorm. Cred ca am facut o cistita cu complicatii ITU, deoarece urinez des, culoarea urinei este din 2 in 2 zile alta culoare (la inceput a fost gaben spre portocaliu, dupa care incolora si mai apoi verde). Am facut baie fierbinte si au inceput sa imi curga 3-4 cheaguri de sange si m-a luat si durerea de rinichi. Ce as putea lua pentru ameliorarea asteptor probleme?

A 2-a problema este ca ultima menstruatie am avut-o pe 16 septembrie si a tinut 5 zile. Pe data de 24 septembrie am avut un contact sexual neprotejat (respectand calendarul in care se spunea ca nu este o perioada fertila) iar acum menstruatia trebuia sa o am pe 18 octombrie, dar aceasta nu a aparut nici pana astazi. Nu am nici o simptoma de sarcina (dureri de sani, greturi,ameteli,dureri de cap). iar de urinat des ma gandesc ca este de la prima problema. Pe data de 19 octombrie mi-am facut un test de sarcina de sarcina, iar acesta a iesit negativ. Este totusi posibil sa imi intarzie menstruacia de la aceasta raceala sau testul de sarcina este eronat?

Multumesc anticipat!

Raspunsuri (2)

mimi90

acum 9 ani

Buna..ar trebui sa consulti un doctor pentru ca antibioticele sunt cele mai bune.intarzierea mentruatie se dayoreaza cistetei.si eu am avut asa doar ca mi-au curs cateva picaturi de sange.cistita netratata poate duce la infertilitate.nu vreau sa te sperii dar cel mai bn apeleaza la un medic.

McBad

acum 9 ani

Multumesc Mimi! Astept si alte pareri.