Test de sarcina negativ?

Sarcina

Postata de Utilizator11546586588 cu 5 ani in urma.

Buna. In primul rand, incep sa va dau niste detalii. Am avut contacte cu partenerul, neprotejandu-ne, aproximativ, 4,5 contacte. După 2 zile de la primul contact am inceput sa iau elevit 1 cu gandul sa raman mai repede însărcinată. In primele două săptămâni am avut crampe abdominale, ca inainte de venirea menstruatiei, acnee, dureri intense de cap. Ieri am făcut un test de sarcina, iesind negativ. Intrebarea mea este: facand testul cu 6 zile înainte de menstruatie, ar fi putut ieși negativ din cauza ca ar fi sarcina prea mica? Sau e posibil sa nu fi rămas.

Raspunsuri (1)

Andra Aprodu

acum 5 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control ginecologic.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Sarcina--nasterea-si-lauzia/primele-semne-care-anunta-sarcina_16006