test de sarcina foarte slab pozitiv

Sarcina

Postata de olesya cu 13 ani in urma.

Buna ziua!
De cinci zile îmi întârzie menstruația, am facut doua teste de sarcina si mi-a iesti pozitiv foarte, foarte slab. Am avut simptomele propriu-zise pentru menstruatie, dureri de burta doar cateva zile. Sanii nu ma dor in schimb am sfarcuri sensibili. M-a durut un pic si ovarul drept (cateva zile). Cu patru zile in urma am vazut pe lengerie o picatura mica de sange care s-a eliminat odata su secretia vaginala.
Nu stiu ce sa cred e posibil sa fiu insarcinata sau e vorba de o dereglare?
Am 31 ani si niciodata nu mi-a intarziat menstruatie.
Va multumesc.

Raspunsuri (14)

Eva

acum 13 ani

Este foarte probabil sa fii insarcinata, Olesya. Fa o ecografie ca sa fii linistita.

Iuli

acum 13 ani

Cel mai probabil esti gravida. Repeta testul peste cateva zile.

danutza..

acum 13 ani

eu cred ca esti insarcinata, iti spun din proprie experienta. eu zic sa mergi la dr tau ginecolog.

olesya

acum 13 ani

Multumesc mult pentru raspuns fetelor.
Am fost chiar ieri la doctor si am facut o ecografie. Sunt insarcinata in 4 saptamani. Mi-a dat sa fac un test de sarcina HCG si sa ma prezint la el peste o saptamana.
Testul l-am facut si mi-a esit HCG - 5029,00 cum credeti e o valoare normala sau e mica?

Iuli

acum 13 ani

E o valoare normala. FELICITARI!

olesya

acum 13 ani

Multumesc mult Iuli. "Prietenul adevarat la nevoie se cunoaste"

aleandra

acum 13 ani

Vreau sa raman gravida de 2 luni.acum vad ca un mia coborat ciclul de 2 zile. Sper sa am si eu noroc

danutza..

acum 13 ani

te felicit din suflet, sa fiti sanatosi, si tu si bebe :-* sper sa ma molipsesc si eu de la tine. te pup.

olesya

acum 13 ani

Merci mult "danutza". Sa te ajute dumnezeu sa-ti indeplinesti dorinta. Te pup si multa sanatate.

dammy

acum 11 ani

buna fetelor, am si eu o intrebare. am avut ultima menstra pe 25 martie 2013. pe 21 aprilie 2013 trebuia sa am menstruatia dar nu a mai aparut. tin sa precizez ca am avut multe contacte neprotejate deoarece ne dorim un bebi. dupa 8 zile de intarziere in data de 29 aprilie ( de Florii) am facut un test de sarcina care a iesit pozitiv cred eu ( linia C era foarte rosie dar linia T era un roz pal) credeti ca sunt insarcina?... o sa mai repet testul peste cateva zile.. va pup

cristina

acum 10 ani

E posibil sa- mi iese testul pozitiv inaine cu o sapt pana la data care ar trebui sa am ciclu??astept un raspuns multumesc

Mihaela

acum 8 ani

buna ziua.am facut si eu test de sarcina si mia iesit doua liniuta slab oare am ramas insarcinata imi doresc mult din suflet..

Gabriela

acum 8 ani

buna, am facut 3 teste pana acum saptamana asta si testul imi arata doua linii numai ca una din ele e roz pal ce zice-ti sunt insarcinata? va multumesc !

Utilizator11536089537

acum 5 ani

Buna ...mi-am făcut un test barza si mi-au ieșit liniile mai șterse, se văd doar puțin amândouă... ce ar putea fi ???