suplimente alimentare si sarcina

Sarcina

Postata de mirunasorana cu 13 ani in urma.

Buna!AS vrea sa stiu daca sunt permise in sarcina urmatoarele suplimente alimentare:NONI sirop,Rodhiolin,CAT,s and CLAW,Apilarnil,propolis,polen ,Silimarina,la nevoie Passiflora,Osteozone?

Raspunsuri (4)

ina

acum 13 ani

In sarcina nu ar trebui sa administrezi decat suplimente recomandate de medic; acestea pot fi : acid folic, fier, materna, elevit

colnago

acum 13 ani

Despre bautura Noni iti pot spune cu certitudine ca poate fi consumata si in timpul sarcini, nu are contraindicatii nici in timpul sarcinii (ma refer la cel original din partea firmei TNI), nu contine nici un fel de chimicale. Nu cunosc pe celelalte produse mentionate.

Iuli

acum 13 ani

Eu zic sa nu iei NIMIC, nici macar o vitamina C fara sa-ti consulti medicul obstetrician. Decat sa te trezesti cu probleme la tine sau la fat, mai bine te lipsesti. Eu in locul tau asa as face.

mirunasorana

acum 13 ani

Problema este ca eu luam aceste suplimente dinainte si acum banuiesc ca as fi insarcinata,dar e prematur sa-mi fac un test acum.