sunt sau nu

Sarcina

Postata de safina89 cu 13 ani in urma.

salutare am si eu o intrebare am o intirziere de mestruiatie de peste 40 de zile ca de obicei am facut teste multe au iesit negative toate am fost la ecograf in jur de 2 saptamini dupa ultima ejaculare care am avuto si nu miau gait nimik , mia spus ca am un ovar racit ...ieri am facut iarasi un test si pu prima oara mi aratat 2 liniute dar una era putin vizibila am mai facut unul si la fel 2 una mai putin vizibila.....imi poate spune cineva cei cu mine .....si vreau sami tineti pumnii ca sa fie pozitiv ne dorim ff tare acest baby....multumesc anticipat

Raspunsuri (4)

Iuli

acum 13 ani

E posibil sa fii daca au iesit 2 liniute, chiar daca una mai putin vizibila.

safina89

acum 13 ani

cu toate ca la ecograf mia aratat ca nu e nimika .e posibil sa nu dea un rezulatat adecvatat aparatu?

Iuli

acum 13 ani

Ecograful nu are cum sa vada sarcina inainte de 5-8 saptamani. Banuiesc ca stiai asta. Inainte de 8-9 saptamani, numai testul de sarcina (urina sau sange) arata daca exista sarcina sau nu. Cel mai simplu e sa faci un Beta HCg, test de sange.

safina89

acum 13 ani

iuli esti o dulce sau un dulce mi-ai dat inco o speranta sincer nu am stiut de asta ..............sper din tot sufletu sa fie pozitiv cu adevarat nustiu daca este un copil mai dorit ca acesta...multumesc inca odata pu raspunsuri