Sunt sau nu insarcinata ?

Sarcina

Postata de MembruMobileApp338009 cu 6 ani in urma.

Bună seara !
Am și eu o mica problema.
Acum 2 săptămâni și 5 zile am avut un contact sexual neprotejat cu prietenul meu. El nu a terminat în mine , dar pentru orice eventualitate la 14 ore de la întâmplare am luat așa zisa pastila de a doua zi.
Atunci am avut doar dureri de cap , la câteva zile am vomitat și după am avut o ușoară scurgere ,de 5 picături maxim de sânge și a doua zi mi a venit menstruatia ,care a fost destul de abundenta primele 2 zile , a 3 a a fost așa și așa, mai mult maronie și celelalte 2 zile a mai curs puțin
Probabil e și de la stres ,dar simt unele pulsații în burta și dureri de cap.
Nu știu care sunt șansele sa fi rămas, o sa fac un test de sarcina ,dar voiam sa mă liniștesc puțin. .

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control ginecologic.
Articol de interes://sfatulmedicului.ro/Sarcina--nasterea-si-lauzia/primele-semne-care-anunta-sarcina_16006