Sunt sau nu insarcinata?

Sarcina

Postata de AndreeaHuiu cu 10 ani in urma.

Buna. Am si eu o problema. Acum vreo trei saptamani am avut contact sexual neprotejat dar fara ejaculare in mine, perioada in care eram la ovulatie. La o saptamana, ama vut scurgeri maronii-rosiatice, timp de vreo 2-3 zile insa in cantitati foarte reduse neac***a nevoie de vreun absorbant. Pe 19 trebuia sa imi vina menstruatia dar nu mi-a venit, deci mi-a intarziat 3 zile.In fiecare luna simt daca imi vine ziua urmatoare deoarece ma doare burta de fiecare data insa acum nu am nici un simptom. Eu am menstruatia regulata si de cele mai multe ori imi vine exact in ziua in care trebuie sa vina iar cateodata se intampla sa vina mai devreme poate cu o zi. Nu stiu ce se intampla si de ce am avut scurgerile acelea exact la sfarsitul perioadei de ovulatie si exact la o saptamana de la actul sexual. Faza e ca mi-am facut un test acum 2 zile si a iesit negativ dar menstruatia nu a venit nici acum.

Raspunsuri (3)

RaneteMaria

acum 10 ani

Buna. Poate esti racita jos, Mergi la un dr g sa te vada

florin

acum 10 ani

esti insarcinata. ai tripleti.din ce ai povestit, astea sunt simptomele care apar la o sarcina de tripleti. uneori sunt simptome asemanatoare cu sarcina de cvadupleti. nu ai remarcat nimic deosebit in timpul asta? cand stranuti inchizi ochii? daca da atunci ai cvadrupleti. felicitari. (alta data foloseste un prezervativ sau daca este un partener stabil treci pe anticonceptionale. PS: anticonceptionalele nu te tin departe de BTS. fa un test de secretie poate te-ai molipsit cu vreo ciuperca)

AndreeaHuiu

acum 10 ani

Daca nu te intereseaza sa dai un raspuns de ajutor nu cred ca ar trebui sa te implici si nici nu trebuie sa iti bati joc de oameni. Eu chiar imi doresc un copil dar nu are rost sa dau explicatii unor oameni care nu le merita.