sunt sau nu insarcinata

Sarcina

Postata de denisaalesia cu 12 ani in urma.

buna am si eu o intrebare ma numesc denisa luna trecuta am avut ciclu regulat dar dupa o saptamana mi-a venit iar dar roziu si numai putin,mentionez k dupa ciclu am avut contact sexual in care prietenul meu nu a terminat inauntru ...as dorii sa stiu dak sunt insarcinata sau nu ...mentionez k am avut dureri de mijloc vreo cateva zile acum cand ar trebuii sa imi vina iar am aceleasi dureri de mijloc si de 2 saptamani am dureri de rani .....va rog sa imi dati un raspun ..sa stiu la ce ma pot astepta

Raspunsuri (4)

Iuli

acum 12 ani

Fara protectie sarcina poate aparea oricand. La 1 saptamana de la data la care trebuie sa vina menstruatia efectuati un test de sarcina, apoi il repetati dupa inca cateva zile.

denisaalesia

acum 12 ani

multumesc foarte mult pt raspuns ...

denisaalesia

acum 12 ani

Multumesc mult pt raspuns ..am sa merg la farmacie si am sa intreb ...eu momentan sunt in cipru banuiesc ca au si ei aici acest test ....banuiesc k este testul care se face in fiecare moment al zilei

dr. neagu mihaela

acum 12 ani

Da, se poate face in orce moment, dar de preferabil cu urina de dimineata.