Sunt sau nu gravida?

Sarcina

Postata de danyel@ cu 11 ani in urma.

Buna....as vrea si eu sa stiu daca e posibil sa fi ramas gravida? La inceputul lui iunie cred ca pe 6 am avut un contact sexual neprotejat ,iar ciclul menstrual era pe terminate. In luna iulie mi-a venit ciclul tot pe 6,iar acum in august deja este in 13 si nu mi-a venit... Ce se intampla?

Raspunsuri (3)

ina

acum 11 ani

Un test de sarcina te va ajuta sa-ti raspunzi la intrebare

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Cauzele care pot duce la intarzierea ciclului menstrual sunt: sarcina, stresul, anorexia, tulburarile hormonale, tulburari metabolice, afectiuni inflamatori pelvine, etc.
Este recomandat sa efectuati un consult ginecologic.

Deea2012

acum 11 ani

Ai sanse sa fi insarcinata, dar poti sa iti cumperi 2 teste de sarcina si le faci pe amandoua si atunci o sa fi 100% sigura de rezultat. Sau poti sa mergi la doctor. Asa ca nu mai sta si treci la fapte.Un copil este un lucru minunat.