sunt oare insarcinata?

Sarcina

Postata de gabriela8190 cu 10 ani in urma.

buna ziua am si eu o mica problema luna trecuta mi-a venit menstruatia pe data de 2 iulie si a durat pana in data de 6 iulie..teoretic urmatoarea menstruatie ar fi trebuit sa inceapa pe la sfarsitul lunii sau inceputul lunii august...desi nici azi nu mi-a venit...am facut test de sarcina si parea sa fie pozitiv pentru ca a doua liniuta se vedea foate putin.pe urma am m-ai facut unul la diferenta de vreo 2 zile intre ele dar a iesit negativ..problema e ca am senzatii ca si cum as fi insarcinata: balonare,dureri de cap uneori stare de greata,oboseala iar intro seara m-am trezit noaptea pe ora 3 si imi greata si ma durea foarte rau burta...as putea fi oare insarcinata??? astept raspuns va rog daca ma puteti ajuta

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Pentru certitudine, este recomandat sa determinati din sange HCG; acesta este un hormon care creste in timpul sarcinei. De asemenea, este bine sa consultati si medicu ginecolog.

gabriela8190

acum 10 ani

am sa merg la ginecolog cand de repede pot sper sa fie totul in reula