Sunt normale sangerarile in saptamana 13 sadcina?

Sarcina

Postata de MembruMobileApp1516191265 cu 2 luni in urma.

Am o sarcina de 13 saptamani si am sangerari iau oe hartie de fiecare data, am fost la urgente si m au gasit cu infectie urinara si placenta putin joasa, am antibiotic si alte medicamente dar tot sungerez ce ma sfatuiti?

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 2 luni

Buna ziua,

Sangerarile in sarcina nu sunt considerate normale si trebuie sa fie investigate de catre un medic. Ele pot avea diverse cauze, inclusiv placenta joasa sau infectii, ca in cazul tau. Este recomandat sa urmezi tratamentul prescris de medic si sa te odihnesti. Daca sangerarile persista, este important sa te adresezi din nou medicului tau.

Este esential sa ai o comunicare deschisa si sincera cu medicul tau, care este cel mai calificat sa iti ofere sfaturi medicale.

Retineti ca informatiile pe care le-am oferit sunt generale si nu inlocuiesc sfatul medicului. Este important sa consultati un medic in legatura cu situatia specifica si sa urmati recomandarile acestuia: https://www.clickmed.ro/medic/ginecologie

Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Prim-ajutor/primul-ajutor-in-sangerarile-din-timpul-sarcinii_13913