sunt nelamurita...

Sarcina

Postata de carmen658 cu 15 ani in urma.

Buna Liliana,
Ca sa scapi de celuluita ar trebui sa faci masaj anticelulitic. Dar sa stii ca masajul anticelulitic nu este un masaj de relaxare - se actioneaza insistent, uneori chiar dureros, asupra zonelor afectate de celulita. Numai bine

Raspunsuri (4)

Nora5

acum 15 ani

Pt a incerca sa ameliorezi celulita trebuie sa te apuci de miscare si masaj, degeaba te infometezi ca nu are nici o treaba doar evita sucurile acidulate, dulciurile si grasimile. Daca apelezi la chirurgie cat iti garanteaza ca nu va aparea iar?

simona166117244

acum 15 ani

Buna Liliana,
Intr-adevar un masaj anticelulitic ar fi mai indicat. Se fac minim 10 sedinte pentru a avea rezultate.
Iar acasa poti folosi niste creme pe baza de cafea sau alge, care sunt foarte bune in cazul celulitei.
Numai bine!

comentarii utilizatori

acum 15 ani

BUNA,SUNT LIVIA SI AM 35 DE ANI,DIN SEPTEMBIRIE AM TINUT O CURA IN CARE AM SLABIT 13 KG,DAR PROBLEMA ESTE ALTA STRATUL DE PE ABDOMEN SE INCAPATANEAZA SA DISPARA..TIN SA PRECIZEZ CA:FAC SPORT,ALERG,AM O VIATA FFF ACTIVA,DAR IN ZADAR!.CONSUM FFF MULT CEAI VERDE,FRUCTE,LEGUME,SALATE....INTRADEVAR NU MA HIDRATEZ CUM TREBUIE.DAR NU CRED CA ASTA AR FI O PROBLEMA!......VA ROG AJUTATIMA CA SIMT CA SUNT LA CAPATUL PUTERIILOR!

Duerel.Deea

acum 14 ani

In urma cu o luna mi s-au prescris anticonceptionale Miligest pt niste chisturi la ovare.Dupa primele zile am inceput sa ma simt rau,ameteli,stari de greata...nu le-am mai luat si dupa vre-o 2 zile am avut niste scurgeri maronii deschis in cantitate mica insotite de dureri de burtica:(...Acum menstruatia nu-mi mai vine de o sapt si nici simptome nu am ..Ma gandesc sa nu fie vorba de o sarcina tinand cont k nu am mai folosit nici o alta protectie de cand am inceput sa le i-au si ele au cea mai mica concentratie hormonala..sunt f slabe:(....voi ce credeti?se poate?